Kochani, dzisiaj chciałabym Was zachęcić do udziały w wyjątkowej akcji BohaterOn :) Może na sam początek parę słów, skąd wzięła się cała idea oraz na czym ona polega.

Dwa lata temu, z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego, dzieci z ponad 30 szpitali wykonały kartki, które później wysłali do Powstańców. Ta wspaniała idea, zapoczątkowała dialog między nadawcami listów a Powstańcami, który trwa do dziś :)

W tym roku, 1 sierpnia, czyli w 72 rocznicę Powstania Warszawskiego, ruszyła akcja BohaterOn. Wspierana przez ambasadorów (m.in. aktorów serialu „Czas Honoru” ) zyskała spory rozgłos i tak oto ludzie z całej Polski zaczęli słać kartki do Powstańców. :)

image

Teraz trochę o tym, skąd wziąć taką kartkę i co z nią zrobić :D

Po pierwsze, kartkę można wysłać na dwa sposoby :) w tradycyjny, odbierając kartkę i napisać na niej ręcznie kilka słów, albo elektronicznie, także pisząc parę zdań od siebie.

Jeżeli chodzi o mnie, wybrałam wysłanie kartek pocztą tradycyjną (tak, tak, wysłałam już cztery kartki, a jutro idę po kolejne i wrzucę Wam zdjęcia co i jak :) ). Już pierwszego sierpnia zrobiłam sobie wycieczkę na pocztę, jednak pani wyraźnie dała mi do zrozumienia, że nie ma takich kartek. Kilka dni później, widząc, iż akcja ruszyła już pełną parą, ponownie poszłam na pocztę (nie dałam za wygraną, o nie!) i wtedy otrzymałam kartki BohaterOn. Za kartkę nic nie płacicie, możecie odebrać kilka, jeżeli na przykład chcecie wysłać je do więcej niż jednego Powstańca. Na odwrocie kartki macie miejsce przeznaczone na kilka słów od Was (możecie także zostawić swój adres do korespondencji), adres (który jest już wpisany, więc nie musicie się martwić, gdzie wysłać kartkę), znaczek pocztowy (możecie nakleić normalny, kupiony na poczcie lub kupić na stronie akcji i wydrukować :) ) i dwie opcje wysłania kartki: wysyłam do Powstańca (nie wiemy do jakiego Powstańca trafi kartka :) ) lub wysyłam do wybranego Powstańca (wtedy wybieracie jednego z Powstańców na stronie akcji i piszecie jego imię, nazwisko oraz pseudonim). Możecie także przepisać adres z kartki na kopertę, przepisać opcję dotyczącą adresata i dołączyć do kartki swój list, rysunek itp. :)
Później nie pozostaje już nic innego, jak wysłać kartkę :)

Wersja elektroniczna powstała dla tych, którzy nie mogą dostać kartki, ponieważ w ich mieście nie ma lub są zbyt leniwi i wolą iść na skróty :D Niestety nie mam zielonego pojęcia jak działa tamta wersja, ale na stronie akcji jest wszystko bardzo dokładnie opisane i nie powinno być najmniejszych problemów :) oczwiście także tam możecie napisać parę zdań od siebie i wybrać adresata :)

image

Na stronie akcji, wchodząc w zakładkę POWSTAŃCY, ukażą nam się sylwetki Powstańców, a także krótkie informacje na ich temat :) Można zapoznać się z nimi, a następnie wybrać osobę, do której chcielibyście, aby trafiła Wasza kartka :)

Skoro już wiecie praktycznie wszysko na temat tej akcji, nie pozostaje mi nic innego jak zachęcenie Was do wysłania swojej kartki. Osobiście cieszę się, że mieszkając dość daleko od Warszawy, osobiście mogę podziękować Powstańcom :) Was także do tego zachęcam :)

Więcej informacji na stronie akcji: https://bohateron.pl/ , facebooku, instagramie oraz youtube, gdzie możecie zobaczyć zwiastun #bohaterOn : https://www.youtube.com/results?search_query=bohater

image

Jutro wrzucę zdjęcia swoich pocztówek :)
Niezapominajkaaa