bts

 

Kochani :-)  Zgodnie z obietnicą, zapraszam Was na haul z przyborami szkolnymi. Tych przyborów nie ma dużo, ponieważ idę w tym roku już do drugiej klasy liceum i po pierwsze mam tylko osiem przedmiotów (w tym do dwóch nic nie potrzebuję), a po drugie nie potrzebuję już tysiąca kredek, pisaków itp rzeczy :lol:  Zapraszam  :-)

1. Zeszyty  :-D

bts2

Wiem wiem wiem… Zaraz będzie: „Miałaś nie kupować zeszytów”. Było to nie planowane :lol:  Po prostu w Biedronce zauroczyłam się okładkami i kupiłam. Na pewno wykorzystam na samym początku dwa zeszyty (jeden do języka polskiego, a drugi do opowiadań, ponieważ jestem uzależniona od pisania, a w szkole pisać na tablecie nie mogę więc musiałam coś wymyślić :-D  ). Reszta zapewne będzie leżała w szafce i czekała na lepsze czasy  :-P

2. Pukka Pad

bts3

Z racji tego, że od drugiej klasy mam przedmioty rozszerzone, postanowiłam przede wszystkim skupić się na nich. Jestem osobą która raczej lubi mieć wszystko w jednym miejscu, więc zdecydowałam się na zakup tego kołozeszytu. Nie powiem, iż jest to tani zakup i zastanawiałam się nad nim dość długo, jednak ostatecznie zakupiłam. Zeszyt posiada 100 kartek (200 stron), jest w formacie A4 i w środku znajduje się 5 folderów.


bts4

Początkowo cały zeszyt był podzielony na pięć części, każda była oddzielona folderem. Ja natomiast pierwsze co zrobiłam, to wyjęłam wszystkie foldery i podzieliłam zeszyt na trzy (nierówne) części. Będę w nim notować notatki z matematyki, angielskiego i historii (czyli przedmiotów, które będę zdawać na maturze -poza historią, która znajduje się w tym zeszycie, ponieważ jest przedmiotem rozszerzonym i nie ma sensu nosić do niej osobnego zeszytu).

3. Zeszyt na 5 przedmiotów

bts5

Tego zeszytu używałam rok temu i faktycznie miałam w nim pięć przedmiotów. Teraz już żadnego z nich nie będę miała, a kartek w zeszycie zostało sporo, więc postanowiłam go wykorzystać (dodam, iż przeszedł on sporą metamorfozę haha :lol:  ) :-)   Jeszcze nie wiem, jakie przedmioty w nim będę notować, ale być może będzie to przyroda lub zajęcia artystyczne, które zacznę w tym roku  :-D

4. Foldery

bts7

Kto chodzi do szkoły, ten wie, że nauczyciele uwielbiają różnego typu kserówki. Kartki później się gubią i jest standardowe zdanie „Ale ja nie dostałem/dostałam”. Nie lubię nosić papierowych teczek na gumkę, ponieważ zaraz się zaginają, drą i po pewnym czasie są do wyrzucenia. Teczki, których używam, kupiłam rok temu i służyły mi cały rok. W opakowaniu były trzy (jedną przeznaczyłam na scenariusze, które dostaję na plan, ponieważ wiadomo, który jest mój, a w torebce wygląda jak dokumenty i zawsze można sobie powtórzyć przed sceną  :lol: ). Mam nadzieję, że w tym roku również dobrze będzie mi się z nich uczyć.

5. Piórnik i kosmetyczka

bts6

Bardzo długo szukałam piórnika, który by mi odpowiadał. Początkowo chciałam tak zwaną „szufladkę”, ale że nigdzie nie znalazłam, musiałam obejść się bez niego. Myślałam, że nic nie znajdę (kiedy jakiś piórnik na prawdę mi się podobał, to jego cena zwalała z nóg…). Wczoraj byłam z rodzicami na zakupach i wpadł mi w ręce taki prosty, ładny piórniczek. Nie mam już w nim tylu rzeczy co kiedy, gdyż ograniczyłam się do naprawdę potrzebnych, więc wszystko mi się zmieściło, a że nie mogłam zdecydować, czy wziąć ten z Paryżem, czy ten z Nowym Jorkiem, to wzięłam oba i w jednym mam przybory szkolne a w drugim kosmetyki  :lol:

bts8

To by było chyba na tyle. Niestety, nie znalazłam jeszcze ładnego kalendarza, a jest mi strasznie potrzebny, więc gdyby ktoś miał, to proszę o pomoc  :lol: Jeżeli chodzi o to, czy plecak, czy torba, w tym roku będzie to torba (posiadam torbę z Mohito z kolekcji wiosennej w kolorze miętowym), jednak plecak też mam, gdybym miała naprawdę dużo rzeczy do zabrania w jeden dzień :) Mam nadzieję, że haul Wam się podobał i pochwalcie się w komentarzu, czy już wszystko macie, do której klasy idziecie i czy zmieniacie szkołę, czy wracacie na „stare śmieci” haha  :-D

Ściskam mocno! Korzystajcie z ostatnich dni wakacji :-)
Niezapominajkaaa